В третата си контролна среща на лагера в Алания "Монтана"

...

Монтана победи с 3:0 румънския Решица на лагера в Алания

В третата си контролна среща на лагера в Алания "Монтана " записа класическа победа с 3:0 над румънския втородивизионен "Решица " (Резита).
Атанас Илиев, Николай Цветков-Демона и Румен Георгиев-Джако бяха точни за северозападния български отбор. Двубоят се игра на един от терените на спортния комплекс „ Хане “в турския курорт Алания.
"Монтана " владееше самодейността през първото полувреме, сътвори няколко положителни обстановки за гол, като две от тях съумя да осъществя. В 28-та мин. Николай Цветков-Демона с отдалечен пас сред двама футболисти на противника откри Атанас Илиев, той навлезе в наказателното поле и с шут по земя с левачката откри резултата. Две минути преди почивката след безредие пред румънската врата Демона през куп от играчи изпрати топката за повторно в мрежата.
Още при започване на второто полувреме гол на Владимир Айтов бе анулиран поради засада, която бе дълго и остро оспорвана от монтанци. Те въпреки всичко вкараха и трети гол. В 74-та мин. одеве влезлият като запаса Румен Георгиев направи резултата типичен. 16-годишният младеж, който е наследник на президента на "Монтана " Румен Панайотов, получи топката вляво от наказателното поле и с техничен диагонален удар изненада румънския вратар.
Четирима футболисти на "Монтана " не взеха присъединяване в контролата. Борислав Дамянов се контузи директно преди нейното начало, а Борислав Балджийски, Костадин Гаджалов и новото попълнение Алекс Георгиев не играха поради разнообразни здравословни проблеми.
"Монтана ": Марин Орлинов (46-Васил Симеонов), Владимир Айтов, Стефан Цонков, Преслав Петров (62-Валери Христов), Иван Михов-кап., Димитър Илиев, Сергей Георгиев (74-Кристиян Апостолов), Стефан Каменов (46-Йордан Йорданов), Атанас Илиев (62-Росен Кръстев), Николай Цветков (74-Румен Георгиев), Тони Тасев (46-Николай Минков).
Източник: bulnews.bg