В този контекст Мерц посочва промените в германската конституция, които

...
В този контекст Мерц посочва промените в германската конституция, които
Коментари Харесай

Мерц: Ако Германия не беше увеличила разходите за отбрана, НАТО щ...

В този подтекст Мерц показва измененията в немската конституция, които разрешават основаването на специфичен фонд за защита, освободен от дълговата спирачка, в който да се дават заеми до 500 милиарда евро.

 

Както отбелязва ръководителят на немското държавно управление, с това решение „ ние в действителност успяхме да запазим НАТО “.

 

„ Бях на срещата на върха на НАТО в Хага (24-25 юни). Ако не бяхме трансформирали конституцията и не бяхме подготвени да позволим на Федерална република Германия да харчи 3,5% за защита плюс 1,5% за нужна инфраструктура, НАТО евентуално щеше да се разпадне в оня ден. Ние предотвратихме това “, споделя Мерц пред телевизия ZDF.

 

През юни Мерц декларира, че страната му ще усили внезапно разноските за защита, не с цел да „ умилостивява “ президента на Съединени американски щати Доналд Тръмп, а с цел да противодейства на опасността от Русия, защото Германия ще усили военните си разноски до 3,5% от Брутният вътрешен продукт до 2029 година – най-амбициозната стратегия за превъоръжаване на Германия от края на Студената война.

 

Нека напомним, че оценката на Федералната разследваща работа (BND) и немските въоръжени сили демонстрира, че Русия се вижда в систематичен спор със Запада и се готви за огромна война с НАТО.
Източник: frognews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР