В Свищов местния Академик надви Локомотив (Дряново) с 3:0. Двубоят

...

Академик победи Локо

В Свищов локалния Академик надделя Локомотив (Дряново) с 3:0. Двубоят е от 27-ия кръг на Северозападната Трета лига. Домакините владееха самодейността от самото начало. Александър Стоянов даде задатък на „ студентите “, насочвайки топката около дряновския пазач, 120 секунди преди почивката. Още няколко рискове имаше пред вратата на Локомотив. В 57-ата минута Ивайло Петков докосна топката с ръка отвън наказателното поле и съдията го в профил с червен картон. Гостите стачкуваха, че свищовската офанзива е почнала с нарушаване, което рефера е подминал. Едва откакто дряновския отбор остана с понижен състав, Академик натисна крепко. Резултатът не закъсня. В 78-ата минута Симеон Бойчев приключи независим пробив с попадение. Лилиян Маринов пък стреля неспасяемо от 20 метра в 83-ата минута. Пропуски за домакините направиха още Александър Миланов, Бойчев и Маринов.