В София започна да вали сняг и пътните произшествия не

...
В София започна да вали сняг и пътните произшествия не
Коментари Харесай

Лошо време: В София е като на война заради снега СНИМКИ

В София стартира да вали сняг и пътните катастрофи не закъсняха. Читатели на БЛИЦ алармираха за няколко мелета в разнообразни елементи на столицата.

Две коли са се блъснали челно на ул. "Суходолска " тъкмо пред ВСУ "Любен Каравелов ". "Не знам дали има потърпевши, просто минах около злополуката, само че колите се бяха нацепили крепко ", разяснява нашият четец.


Меле е станало и на основния бул. "Александър Малинов " в ж.к. "Младост ". Там лидер е нацелил светофар и го е съборил. За благополучие не е потърпевш.

На оживения бул. "Димитър Николаев " има формирано запушване поради следващо автомеле. Не е ясно дали има потърпевши при случая. Сблъсъкът е станал наоколо до кръстовището с ул. "Искър ".


БЛИЦ напомня, че от дни синоптици бият тревога за снеговалежите, които ще обзет цялата страна.. Издадени са


Междувременно от проходими пътищата в страната.
Във връзка със снеговалежа в София стартира и осъществяването на обработки със смеси против замръзване по всички трасета на публичния превоз в регионите на Столична община. На терен все още са 123 стегопочистващи машини, оповестяват от пресслужбата на Следствен отдел към окръжна прокуратура.



В регион Витоша се прави и обработка на съществени улици, както и стръмни сектори в кварталите.



В планината Витоша се прави и опесъчаване на двата пътя „ Драгалевци – Алеко “ и „ Бояна – Златните мостове “.

В момента градският превоз се движи при зимни условия по нормалните си направления.



Днес се чака снеговалежът да продължи, подсещаме на всички водачи да карат с коли, оборудвани за придвижване при зимни условия и да карат деликатно и със съобразена скорост.









Снимки: Съйко СЪЕВ, БЛИЦ
Екипът на Агенция БЛИЦ приканва водачите да карат деликатно в усложнената метеорологична конюнктура.

ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ!

На БЛИЦ чака вести, фотоси и видео от своите читатели в цяла България и по света
Източник: blitz.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР