В Сливен започва изграждане на локално платно на булевард Цар

...
В Сливен започва изграждане на локално платно на булевард Цар
Коментари Харесай

Започва изграждане на локално платно на бул. „Цар Симеон“ за десен завой към бул. „Илинденско въстание“

В Сливен стартира създаване на локално платно на бул. „ Цар Симеон “ за десен завой къмбулевард „ Илинденско въстание “.Целта е да се отделят транспортните средства, пътуващи от Ямбол по бул. „ Цар Симеон “ при кръстовището с бул. „ Илинденско въстание “. По този метод ще се обезпечи сигурност на движениеи по-добра пропускливост.

Кръстовището сред двата булеварда е контролирано със светофарна уредба. С построяването на локалното платно за дясно завиване се реализира облекчение натоварването на самото кръстовище, като движещите се коли от Ямбол към ж.п. гарата няма да минават през светофара, а ще се придвижват по локално платно и по този начин ще се изтеглят по-бързо.

Планирано е локалното платно да е с дължина 76 метра и широчина 5 метра. От двете страни на платното ще се изградят бетонни бордюри 15/25 с регула 10 см. Входът към платното ще бъде при км 121+900 на път II-53-ляво (бул. „ Цар Симеон “).

Срок за осъществяване на плана е120 календарни дни. Изпълнителе „ Технопътстрой “ ЕООД, гр. Ямбол.

Проектът за създаване на локално платно е в синхрон с политиката на Общината за възстановяване на пътната мрежа в града и обитаемоте места. През лятото стартира и ремонтът на самия бул. „ Цар Симеон “. Участъкът, който се възвръща, е от кръстовището с бул. „ Братя Миладинови “ до кръстовището с бул. „ Илинденско въстание “.
Източник: darik.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР