В сблъсък на две легенди в Кардиф шотландецът Джон Хигинс

...

Хигинс не остави шансове на Ракетата на четвъртфиналите в Уелс

В конфликт на две митове в Кардиф шотландецът Джон Хигинс победи Рони О‘Съливан с 5-1 и се класира за полуфиналите на Уелш Оупън. Ракетата се намираше в страхотна форма преди дуела, като бе записал три чисти победи по пътя си към четвъртфиналната фаза, а общо имаше на сметката си 18 следващи извоювани фрейма.

Той стартира мощно против огромния си противник и взе първия фрейм с брейк от 64, само че Хигинс отговори уместно и изравни със сенчъри брейк от 113. Ракетата стартира да позволява неточности, до момента в който Хигинс бе доста постоянен и поведе с 2-1, а решаващият миг пристигна в четвъртия фрейм, когато О‘Съливан осъществя фреймбол, само че по-късно вкара бялата и разреши на съперника си да разчисти масата и да дръпне с 3-1. След почивката англичанинът бе изгубил предпочитание за игра и Хигинс затвори мача с още два фрейма, постигайки нов сенчъри брейк – 101. На полуфиналите шотландецът ще срещне Гари Уилсън, който победи Ю Делу с 5-2. В другия полуфинал един против различен ще се изправят Бари Хоукинс и Нопон Саенгхам. /БГНЕС
Източник: dnesplus.bg