В сърцето на Киев - на Майдана, който в последните

...
В сърцето на Киев - на Майдана, който в последните
Коментари Харесай

Ода на радостта озвучи Майдана

В сърцето на Киев - на Майдана, който в последните дни е запустял, симфоничен оркестър извърши националния химн и елементи от " Одата на насладата " на Бетовен в опит да повдигне духа на жителите на столицата и като израз на желанието за доближаване с Европа.

След като измина един ден, в който лъч вяра донесе отварянето на пет коридора за евакуация, през днешния ден Киевският симфоничен оркестър извърши концерт. Целта е да бъдат уверени страните да затворят за полети небето над Украйна като последна опция да бъде избегнато разрушаването на този хубав град, който е и отечество на Киевска Рус, оповестява Българска национална телевизия.

В последните дни Киев е в очакване на настъплението на съветските сили. В 6 часа тази заран прозвучаха сирени за въздушна паника.

Много поданици на града го напуснаха, само че други са решени да го пазят и се включват като доброволци на помощ на украинската войска. На доста места в Киев са издигнати барикади и защитни уреди. Огромен съветски боен ескорт се придвижва към столицата от север, както демонстрират фрагменти на съветското Министерство на защитата от през днешния ден.

Източник: lupa.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР