В рамките му ще бъдат подкрепени осем нови водещи инвестиции

...
В рамките му ще бъдат подкрепени осем нови водещи инвестиции
Коментари Харесай

Европейската комисия налива 1,2 млрд. евро в Западните Балкани

В рамките му ще бъдат подкрепени осем нови водещи вложения във водоснабдяването и канализацията, пречистването на отпадни води и железопътния превоз, както и нововъведения и зелена промяна в дребните и междинни предприятия.

 

Предвижда се вложенията да бъдат осъществени в тясно съдействие с сътрудниците от Западните Балкани и интернационалните финансови институции.

„ Нашият капиталов проект от 30 милиарда евро за Западните Балкани дава резултати с този нов пакет от 1,2 милиарда евро. Той укрепва районните връзки с качествена инфраструктура и ни сближава, което е нашата последна цел. Нашите сътрудници от Западните Балкани градят своето европейско бъдеще. Тези вложения, дружно с нужните промени и достъп до нашия обединен пазар, ще приготвят стопанските системи на сътрудниците ни да се причислят към нашия Съюз ", посочи председателката на Европейска комисия Урсула фон дер Лайен.

 

Инвестиционният пакет от 1,2 милиарда евро включва 300 милиона евро безплатни средства от Европейски Съюз от Инструмента за предприсъединителна помощ (IPA III), спомагателни двустранни вноски от страните членки на Европейски Съюз и Норвегия, заеми от интернационалните финансови институции и принос от стопанските системи на страните от Западните Балкани.

Досега Европейски Съюз е одобрил стратегии, които се чака да активизират до 17,5 милиарда евро в вложения по Икономическия и капиталов проект, в това число 5,4 милиарда евро безплатна европейска помощ.
Източник: frognews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР