В позицията им се казва още, че това е резултат

...
В позицията им се казва още, че това е резултат
Коментари Харесай

МВнР: Хамас държат още един заложник с българско гражданство - Ма...

В позицията им се споделя още, че това е " резултат от интензивни дипломатически старания, в които България интензивно взе участие ".

" България показва специфична признателност към Катар, Египет и Съединени американски щати, и персонално към емира на Катар Негово Височество шейх Тамим бин Хамад Ал Тани, чиято решаваща роля и персонален ангажимент в посредничеството бяха от основно значение за постигането на съглашението за преустановяване на огъня в Газа и освобождението на заложниците. Изразяваме вяра в близко бъдеще всички останали заложници, в това число

" Страната ни ще продължи да поддържа напъните на интернационалната общественост това съглашение да бъде изпълнено до дъно, което да докара както до освобождението на всички останали заложници, по този начин и до трайно прекъсване на насилието и основаване на условия за мир и непоклатимост в района ".

 

" България остава ангажирана с напъните за отбрана на своите жители и по едно и също време с това продължава да поддържа всички интернационалните начинания, ориентирани към постигането на дълготраен мир и сигурност ", се показва в позицията.
Източник: frognews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР