В понеделник в хотел Хаят Риджънси София, по време на

...
В понеделник в хотел Хаят Риджънси София, по време на
Коментари Харесай

Н. Пр. Г-жа Брандуша Предеску: Дунав мост 3 има пълната подкрепа на ЕК

В понеделник в хотел Хаят Риджънси София, по време на събитието, отдадено на Националния празник на северната ни съседка, посланикът на Румъния в Република България Н. Пр. Г-жа Брандуша Предеску зарадва гостите, като показа вълнуваща вест: над река Дунав ще бъде издигнат трети мост сред двете страни .

Посланикът съобщи, че се радва да показа това значимо за двете страни развиване и добави, че планът има цялостната поддръжка на Европейската комисия.

Голям интерес провокира приемът по случай Националния празник на Румъния. Сред присъстващите се откроиха новоизбраният кмет на София господин Васил Терзиев, министърът на финансите господин Асен Василев, както и висши чиновници, представляващи българското и румънското държавно управление, военни, религиозни, неправителствени организации и гражданското общество.

В знак на топлите връзки и другарство сред двете страни посланикът на Румъния предложения министър-председателя на България на сцената. С малко слово българският министър председател поздрави присъстващите и удостовери отличните контакти и съдействие сред двете страни на всички равнища.

Посланик Предеску и министър-председателят Денков единомислещо потвърдиха цялостната подготвеност на двете страни да се причислят към Шенгенското пространство.

На деликатно квалифицираните щандове гостите имаха опция да опитат артикули, създадени в Румъния, които следва да бъдат предлагани посредством дистрибуторски канали в България, и да научат забавни обстоятелства за северната ни съседка.
Източник: novinite.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР