В понеделник облачността ще е променлива, след обяд - често

...
В понеделник облачността ще е променлива, след обяд - често
Коментари Харесай

Дъжд и гръмотевици през новата седмица

В понеделник облачността ще е променлива, след обяд - постоянно забележителна, само че единствено на обособени места в планинските региони ще превали едва. Ще духа сдържан до мощен вятър от запад-северозапад. Минималните температури ще бъдат сред 8° и 12°, в София - към 8°, а оптималните ще са сред 19° и 24°, в София - към 19°.

По Черноморието ще бъде най-вече слънчево. След обяд ще има краткотрайни нараствания на облачността, само че единствено на обособени места по северното крайбрежие ще превали едва. Ще духа до сдържан вятър от запад-северозапад. Максималните температури ще бъдат сред 20° и 22°. Температурата на морската вода е сред 14° и 17°.

В планините облачността ще е променлива, след обяд - постоянно забележителна, само че единствено на обособени места ще превали едва. Ще духа сдържан и мощен вятър от запад-северозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде към 13°, на 2000 метра - към 6°.

До края на седмицата времето ще бъде изменчиво. Ще има и слънчеви часове, само че и развиване на купеста и купесто-дъждовна облачност. Ще има и краткотрайни превалявания, съпроводени с гръмотевици, с друг обсег и активност. Вятърът ще е най-често северозападен, слаб и сдържан. Дневните температури ще са от 19-20° до 25°, малко по-ниски към края на работната седмица, когато и облачността ще е най-вече забележителна.

*Източник: Национален институт по метеорология и хидрология,БНТ

Източник: cross.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР