В Пловдив ще гостуват учениците от едно от най-старите училища

...
В Пловдив ще гостуват учениците от едно от най-старите училища
Коментари Харесай

Сръбски ученици играят в Тракарт

В Пловдив ще гостуват учениците от едно от най-старите учебни заведения за особено обучение в Сърбия и някогашна Югославия – Училище с общежитие за възпитаници с повреден слух и диалект „ 11 Май “ – гр. Ягодина, Сърбия.

На 4 април 2013 година от 18.00 часа в Културен център „ Тракарт “ ще бъде показана пиесата „ Лифт “.

Вход свободен.

Пиесата е основана посредством креативен драматургичен развой, като че ли е авторска. Проектът се е родил от съдействието на асоциацията CEKOM от Зренянин и учебното заведение. Пиесата „ Лифт “ показва потребността от усъвършенстване, желанието просто да се раздвижим и да стартираме да живеем по-нормален живот, живот, в който няма нездравословна конкуренция, отменяне, дискриминация (по всички вероятни начини), горест, стрес…

“Лифт “ може да ни води бързо и безболезнено и е задоволително огромен, с цел да се поберем всички в него. Асансьорът е вяра и религия в по-доброто на следващия ден. Когато се замислим по какъв начин работи обществото, какви стандарти ни постанова и по какъв начин се отнасяме към него, за държанието и потребностите, които не се вписват в рамката, стигаме до елементарни заключения, че е доста мъчно да си „ под критериите “.

На всички, които не могат да прескачат трудности или не желаят, им се натоварват по-трудни задания, става им по-трудно. И тогава човек потъва, от тонове паники и въпроси. И най-после питаме кой може да промени това статукво?

Кой е този Лифт към едно по-добро и ярко бъдеще? И си мислим, че всички сме виновни, някои повече, други по-малко. Всички ние би трябвало да се запитаме и да стартираме да променяме себе си и средата си от на следващия ден, тъй като чакането нещата да се случат просто по този начин ще пропилее и дребното независимост, която ни остава.

Тази пиеса е нашата стъпка към смяната. Да притегли вниманието към значими проблеми. Затова ви каним да се присъедините към нашата откровена битка и по този начин да подпомогнете желанието на дребните да вършат велики неща.

На 9-ия Фестивал на театралните миниатюри, който се организира в Културния център в Лесковац, учениците от Училище с общежитие за възпитаници с повреден слух и диалект „ 11 Май “ – гр. Ягодина, Сърбия,  завоюваха първа премия с театралното зрелище „ Асансьор “.

Членовете на журито ги описаха със следните думи:

„ Прецизни в придвижванията, прочувствено изпълнени, красиви чисти лица. С въодушевената си игра, сила и прочувствена плътност те ни оставиха безмълвни, задъхани и суетни. Бършейки сълзите, цялата зала ги аплодираше бурно,  тази надарена група младежи “.
Източник: plovdiv-online.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР