В Плевен се състоя учение Буря 2025, при което бяха

...
В Плевен се състоя учение Буря 2025, при което бяха
Коментари Харесай

В Плевен обезвредиха терорист по време на баскетболен мач

В Плевен се състоя обучение " Буря 2025 ", при което бяха тествани и показани дейностите при терористичен акт по време на баскетболен мач.

Ситуацията се разигра в зала " Балканстрой ", където по време на пауза незнаен мъж от публиката изскача на игралното поле и изважда хладно оръжие. Ранява треньор и състезател. Публиката е в суматоха, има потърпевши с контузии при побутване. Следва нова офанзива с ножа, при която терористът ранява зрителка, опитваща се да избяга.

В сюжета бе подаване на сигнали към тел. 112 и в продължение на към два часа бе проиграна обстановката с идване на екипи на Областната дирекция на Министерство на вътрешните работи в Плевен, Регионалната дирекция " Пожарна сигурност и отбрана на популацията ", Зоналното жандармерийско ръководство, Българския Червен кръст, Центъра за незабавна здравна помощ.

След договаряния, се стигна и до навлизане в залата на сили от бранш „ Специални тактически дейности “ при ОДМВР в Плевен и извеждане на терориста с четирима заложници.

Оценката за извършеното обучение е позитивна. Координацията на дейностите сред силите, които участваха, беше съвършена, разяснява шефът на ОДМВР в Плевен старши комисар Живко Ламбов. Той добави, че това е първото обучение за тази година на територията на плевенската дирекция. В проекта за противопоставяне на тероризма на всяка една дирекция има заложено най-малко едно такова обучение за година.

Гости на демонстрацията, които следиха дейностите на ангажираните институции, бяха районният прокурор на Плевен Владимир Радоев и ръководителят на Общинския съвет доцент доктор Иван Малкодански, съобщи Българска телеграфна агенция.
Източник: dnesplus.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР