Туристите да не навлизат в подветрените склонове на планините, съветват от Планинската спасителна служба
В планинските региони вятърът е сдържан, а температурите са в диапазона от минус 8 до минус 2 градуса, оповестяват от Планинската избавителна работа (ПСС) на Българския Червен кръст.
Заради снеговалежите от четвъртък и петък, в множеството планини е формирана снежна завивка, която към този момент бива преносена от вятъра. Затова е целесъобразно да се заобикаля навлизането в подветрените скатове, защото има нараснал риск от произшествия и лавини, споделят от ПСС.
Има натрупвания на сняг по пътеките, а туристите е добре да знаят, че в по-високите елементи на планината зимата е в разгара си, предизвестяват спасителите.
На зимните курорти оборудванията действат отчасти.
От ПСС прибавиха, че през последните 24 часа не са регистрирани произшествия с туристи.




