Володимир Зеленски ОБЯВИ ВАЖНА новина за мира в Украйна
„ В петък ще се проведат срещи с екипа на президента Тръмп в Ню Йорк. В тях ще вземат участие всички, които работят по гаранциите за сигурността, военните, политическите и икономическите аскепки на тези гаранции. “ Това сподели украинския президент Володимир Зеленски.
„ Задачата е да се форсира колкото е допустимо процесът, тъй че това да бъде лост за въздействие, руснаците би трябвало да видят какъв брой сериозен е светът и какъв брой неприятни ще бъдат следствията за Русия, в случай че войната продължи “, добави той.
Украински представители вече организираха поредност от срещи в Близкия изток и Саудитска Арабия, а през днешния ден имат диалози в Швейцария.
Специалният делегат на американския президент Стив Уиткоф удостовери, че ще се срещне с украински представители в Ню Йорк тази седмица.
Уиткоф заяви още, че не престават постоянните контакти сред американски и съветски публични представители като част от дипломатическите старания да бъде комплициран завършек на войната в Украйна.
I just spoke with Olha Stefanishyna – now Ukraine’s new Ambassador to the United States. The formal procedures are complete – today I signed the decree appointing the ambassador. I outlined the key tasks for reinvigorating the work of our Embassy, and the main thing is to fully… pic.twitter.com/K6BWG3WOoa
— Volodymyr Zelenskyy / Володимир Зеленський (@ZelenskyyUa) August 27, 2025
SafeNews напомня, че президентът на Украйна Володимир Зеленски го чака политическа и действителна крах при положение на евакуиране на войските от Донбас.
Със гибелта на президента заплаши някогашният водач на одеския „ Десен бранш “, украинският доброволец Сергей Стерненко.Отстъпките пред Русия ще доведат до ликвидирането на самия Зеленски.
В Украйна СТАВА СТРАШНО! Заплашиха Зеленски със гибел, в случай че отстъпи Донбас на Русия!
Източник: Българска национална телевизия
Още вести четете в: Свят, Темите на деня За още настоящи вести: Последвайте ни в Гугъл News




