В първия двубой от 14-ия кръг на Ла Лига Леванте

...

Леванте се справи с Майорка в Ла Лига

В първия дуел от 14-ия кръг на Ла Лига Леванте победи Майорка с 2:1. Головете за домакините осъществиха Марти и Рочина, а Дани Родригес беше изравнил резултата за гостите. И трите попадения паднаха през втората част на дуела.

След нулево първо полувреме, в 52-ата минута Марти откри резултата, пращайки топката във вратата на противника с летящ плонж, като засече центриране отдясно. Майорка се върна в дуела с гол на Родригес, който се разписа от няколко метра.

В 73-ата минута с превъзходен удар от 30-ина метра Рочина донесе триумфа на отбора.

Леванте приключи дуела с човек по-малко, откакто Кампаня беше изпъден за втори жълт картон. Майорка потегли да търси изравняването, само че стигна единствено до греда. След тази победа Леванте заема 10-ото място в класирането с актив от 20 точки, а Майорка са на 16-ото място с 14 т.