В първия ден на 51-вия парламент Има такъв народ ще

...
В първия ден на 51-вия парламент Има такъв народ ще
Коментари Харесай

ИТН искат частично касиране на изборите

В първия ден на 51-вия парламент " ИТН " ще инициира събирането на подписи за внасянето на тъжба в Конституционния съд с искане за отчасти анулиране на изборите.

Това разгласи водачът на партията Слави Трифонов в профила си във Facebook.

" Частично анулиране, което да ревизира вота на българските жители в избрани изборни секции, които са част от журналистическите материали, както и да се ревизира вотът в секции, където видеонаблюдението отсъстваше ", написа той в своя позиция.

За да бъде сезиран Конституционният съд, имаме потребност от 48 подписа. 18 от тях към този момент са подписите на народните представители " ИТН ". Моралът е значим, а не партийните ползи, прикани Слави Трифонов.

" Хаосът в страната се задълбочава. Сигурен съм, че чувството измежду обществото ни след тези избори е, че нещо не е наред, че някой е над закона и страната, че различен е ощетен, че целият либерален, избирателен развой е заплашен ", уточни водачът на " ИТН ".

" Редица публицисти в обществените мрежи и особено един материал на журналиста от Българска национална телевизия Милена Кирова ясно демонстрира бруталния опит и проява за управление на вота. За манипулиране на вота. За деформиране на вота. За кражба на вота ", добави той.

" Винаги съм считал, че в такива обстановки моралът е над закона. И тук, аз и моите сътрудници не сме бранители на съответна партия. Няма значение дали се споделя " Величие " или " Приличие ". Тук моралът изисква преди всичко, като жители, да защитим естествения, либерален, избирателен развой. Да защитим вашия глас ", написа още Слави Трифонов.
Източник: inews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР