В първи полуфинален плейоф от НВЛ Демакс при жените Варна-ДКС

...

Варна-ДКС стартира със загуба полуфиналната серия срещу Марица

В първи полуфинален плейоф от НВЛ Демакс при дамите Варна-ДКС загуби с 0:3 от Марица.

Двубоят в зала “Младост ” на морската столица стартира равностойно - макар здравословните проблеми в състава на домакините. Все отново пловдивчанки постановиха волята си след 25:22.  Вторият гейм мина по същия сюжет до 19:19, само че шампионките го затвориха с 25:20. В третата част, подкрепяни от най-верните си почитатели, варненки поведоха в резултата, само че класата на противника си сподели думата и след 25:19 гостите сложиха точка на разногласието.

След края на мача старши-треньорът на Варна-ДКС Стоян Гунчев съобщи, че е удовлетворен от играта при започване на срещата, само че още веднъж позволените доста непредизвикани неточности са се оказали решаващи за крайния резултат. Втората среща от серията сред Варна-ДКС и Марица е в петък, от 18.00 часа, в Пловдив и ще бъде излъчена онлайн в ефира на b1b.box.
Източник: petel.bg