В първи мач от 20-ия кръг на Бундеслигата Айнтрахт Франкфурт

...

Айнтрахт излезе втори в Бундеслигата

В първи мач от 20-ия кръг на Бундеслигата Айнтрахт Франкфурт победи Борусия Мьонхенгладбах с 2:0. Головете за домакините осъществиха Кевин-Принс Боатенг и Лука Йович, а Торган Азар изпусна дузпа за гостите.

През първата част двата отбора нямаха доста чисти голови положения, само че въпреки всичко домакините съумяха да се отдръпват на отмора с гол задатък.

В 43-ата минута Кевин-Принс Боатенг от няколко метра засече подаване отляво на Тимъти Чандлър и откри резултата.

В 57-ата минута гостите от Мьонхенгладбах бяха покрай изравняването, само че ударът на Херман не откри задачата. Нова опция за гостите беше пропиляна от Закария в 68-ата минута, само че топката по този начин и не посети вратата на Айнтрахт.

Торган Азар имаше отличната опция да възвърне равенството в 78-ата минута от дузпа, само че нацели напречната греда.

В добавеното време на дуела Йович оформи крайния резултат - 2:0, а след този триумф отборът от Франкфурт към този момент е на второто място с актив от 33 точки, а Борусия е на 6-ото място с 31.