В първата част Димитров имаше две възможности да пробие за

...

Григор Димитров приключи със Синсинати frognews.bg

В първата част Димитров имаше две благоприятни условия да пробие за 5:3, само че не съумя. В идващия гейм пък 31-годишният българин трябваше да отразява брейкбол, с цел да вземе подаването си. В тайбрека той поведе с 2:0 точки, само че по-късно Шаповалов стигна до два сетбола при 6:4 и реализилра първия.

В идната част канадецът проби за 4:2 и малко по-късно затвори мача при собствен сервис с гейм на нула.

Григор вкара 57 % първо подаване, а завоюва 80 % от точките при разиграването му. Той записа 2 аса и направи 2 двойни грешщи, до момента в който противникът му приключи с 10 директни точки от сервис при 4 двойни.

Така Шаповалов изравни на 2-2 победи баланска си против Димитров, а също така постави завършек на отрицателната серия от три следващи загуби и девет провали в последните си 10 срещи във всички шампионати.
Източник: frognews.bg