Втори енергоблок на Нововоронежката АЕЦ 2 е готов за предаване в експлоатация
В Нововоронежката АЕЦ 2 завърши комплексното експериментиране на оборудването, траяло 15 денонощия. Новият иновационен енергоблок от потомство „ три плюс “ с реактор ВВЕР-1200 понесе натоварването от 100% мощ по време на целия интервал на тестванията без забележки.
„ Завършихме тестванията по предаване на новия енергоблок по график. Резултатите от комплексната инспекция приказват за безвредна и надеждна работа на оборудването и всички системи. В момента енергоблокът е подготвен за предаване в употреба “, акцентира шефът на Нововоронежката АЕЦ Владимир Поваров.
На 1 май 2019 година вторият иновационен енергоблок на Нововоронежката АЕЦ 2 за пръв път бе включен в енергосистемата на Русия. За 4,5 месеца той сполучливо мина усвояването на мощ на всички стадии от енергийното пускане и опитно-промишлената употреба.
Източник: 3e-news.net
КОМЕНТАРИ




