В новогодишната нощ над северозападната половина от страната ще бъде

...
В новогодишната нощ над северозападната половина от страната ще бъде
Коментари Харесай

Тихо време в новогодишната нощ

В новогодишната нощ над северозападната половина от страната ще бъде най-вече ясно и съвсем безшумно. Над останалите региони облачността ще бъде забележителна и ще духа слаб до сдържан вятър от юг-югоизток. Температурите в среднощ ще са сред 2° и 7°, в София - към 2°, а минималните ще са с 2°-3° по-ниски. Това оповестиха от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ).

Утре облачността ще бъде раздрана. Преди обяд в Горнотракийската равнина, по Черноморието и поречието на Дунав ще е с ниска облачност или мъгла, само че видимостта бързо ще се усъвършенства. Ще духа слаб до сдържан вятър от юг-югозапад. Максималните температури ще са сред 9° и 14°, в София - към 9°.

Над Черноморието облачността ще е най-вече забележителна. Сутринта тук-там видимостта ще е понижена. Ще духа слаб до сдържан вятър от юг-югоизток, който до вечерта ще се ориентира от югозапад. Максималните температури ще са 12°-15°. Температурата на морската вода е 9°-10°. Вълнението само че морето ще е 1-2 бала.

Над планините облачността ще е раздрана. По-значителна ще се задържи над Странджа и Сакар. Ще духа сдържан до мощен вятър от запад-югозапад, който до вечерта ще се ориентира от запад-северозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще е към 8°, на 2000 метра - към минус 1°.

Източник: cross.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР