В нощта срещу Велика събота екипът на доц. Пламен Димитров

...
В нощта срещу Велика събота екипът на доц. Пламен Димитров
Коментари Харесай

Двама мъже получиха шанс за „нов бъбрек“ в УМБАЛ „Александровска“

В нощта против Велика събота екипът на доцент Пламен Димитров от Клиниката по урология на УМБАЛ „ Александровска " извърши бъбречни трансплантации на двама мъже с хронична бъбречна непълнота. Донорът е 68-годишна жена от гр. Пловдив, изпаднала в мозъчна гибел, в резултат на мозъчен кръвоизлив.

Единият бъбрек е трансплантиран на 49-годишен мъж от гр. София, който организира хемодиализно лекуване от три години. Другият рецепиент е мъж на 41 години от Свиленград, на хемодиалезно лекуване от две години. Избрани са с максимален % органна съгласуемост с донора от общо 6 поканени за оценка от листата на чакащи.

След оперативната намеса трансплантираните се възвръщат в Клиниката по анестезиология и интензивно лекуване на болничното заведение. Състоянието им е устойчиво, с доста положителни витални индикатори и диуреза.

Екипът на УМБАЛ " Александровска " изрича откровени съболезнования на околните на умрялата жена и адмирира тяхното хуманно решение да дарят органите ѝ за спасяването на други човешки животи в най-трудния за тях миг!

Източник: cross.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР