В навечерието на Нова година, часове преди полунощ на площада

...
В навечерието на Нова година, часове преди полунощ на площада
Коментари Харесай

Обвинение в хулиганство за бившия военен, задържан с граната в София

В навечерието на Нова година, часове преди среднощ на площада в столицата полицията залови мъж с граната.

Софийската районна прокуратура към този момент повдигна обвиняване на мъжът, заплашил, че ще се взриви с граната на площад „ Александър Батенберг “.
Снимка: btvnovinite.bg
Освен гранатата в него, при обиск на автомобила, с който е пътувал от Асеновград, бяха открити два револвера, тактическа жилетка, електрошок, ножове и секира.

53-годишният Милен Методиев е арестуван след сигнал от жители на площада. Мъжът всявал ужас, като призовавал хората да не се имунизират и да не носят маски, единствено минути откакто завърши новогодишното светлинно шоу зад мен.
Снимка: btvnovinite.bg
Видно е от профила му в обществените мрежи, че той не е бил инцидентно там. Преди дни той приканва " всички патриоти и родолюбци на бойно хоро ".

Мъжът е арестуван в Първо районно ръководство в столицата, а до късно вечерта се установяваше има ли съучастници и живее ли в София.

Полицията откри и автомобила, с който се е придвижвал – благосъстоятелност на спътницата му, която също е арестувана. Откритите в колата револвери и тактическа жилетка съгласно задържания са реплики. Намерени са още ножове, електрошок и секира.
Снимка: btvnovinite.bg
Експерти считат, че гранатата е по-скоро образователна - поради цветната маркировка по нея. Ако граната е бойна, „ даже не ми се ще да мисля, тъй като в случай че фотографията е на този модел, това е нападателна граната, тя се разпръсква на парченца и би могла да даде доста жертви 30-40-50 души, зависи от това какъв брой е натоварено мястото “, разяснява специалистът по тероризъм проф. Николай Радулов.

Независимо от аргументите за действието, този човек има неприятен надзор върху поведенческите си импулси счита специалистът по правосъдна психиатрия доктор Цветеслава Гълъбова.

„ Трябва да се изследва доста задълбочено дали не става дума за човек с някакви политически възгледи и по какъв метод хората, изповядващи тези политически възгледи, могат да повлияят на обществото “, споделя Гълъбова.

В колата са открити и голям брой партийни материали на " Възраждане ". Лидерът на групировката - Костадин Костадинов, съобщи за bTV, че няма нищо общо със случилото се и не познава арестуваните.

Експертизи откриват дали гранатата и оръжията са бойни, a от това зависи и дали ще бъде променено обвиняването на арестувания.
Източник: btvnovinite.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР