В навечерието на 24 май – Деня на светите братя

...
В навечерието на 24 май – Деня на светите братя
Коментари Харесай

Прием на кмета на Община Нова Загора Галя Захариева за абитуриентите – отличници

В навечерието на 24 май – Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската писменост, култура и просвета, в пролетната вечер на 20 май, кметът на Община Нова Загора Галя Захариева бе хазаин на обичайния банкет за зрелостниците отличници от Випуск 2026 и техните фамилии.

Събитието, изпълнено с страст, усмивки и неспокойствие, събра младежи във фоайето на втория етаж на НЧ " Д. П. Сивков – 1870 “, които със своя труд, неизменност и триумфи потвърдиха, че Нова Загора има почтено и обещаващо бъдеще. Още при посрещането госпожа Захариева поздрави персонално всеки абитуриент и неговото семейство, а особено за спомен от празничната вечер с всеки един бе направена фотография, която зрелостниците ще получат като алегоричен подарък от кмета на общината.

Сред формалните посетители бяха, ръководителят на Общински съвет доктор Константин Тачев, госпожа Андония Спасова – ръководител на Комисията по просвета, обучение и вероизповедания към Общински съвет, както и представители на управленията на СУ " Христо Ботев “, ПГТТ " Атанас Димитров “ и ПГСС Нова Загора.

В приветствието си към Випуск 2026 Галя Захариева изрази своята горделивост и благодарност към младежите за постигнатите триумфи и достойното показване на новозагорските учебни заведения. Тя насърчи зрелостниците самоуверено да следват фантазиите си, да бъдат уверени в личните си благоприятни условия и да не губят вярата в положителното и знанието.

" Където и да ви води животът, помнете, че Нова Загора постоянно ще бъде вашият дом. Вратите на нашия град ще бъдат отворени за вас, тъй като бъдещето на общината е точно във вас – младите, надарени и амбициозни хора “, обърна се към зрелостниците кметът на общината.

По време на празничната стратегия прозвучаха и музикални поздрави от Мария и Тодор от Клуба за поп и рок реализатори " Ритъм “ – гр. Сливен, с началник Елена Пеева. Техните осъществявания способстваха за положителното въодушевление и трансфораха вечерта в още по-вълнуващ и паметен празник.

В топлата и другарска атмосфера зрелостници, родители, учители, шефове и посетители споделиха доста усмивки, фотоси и прочувствени моменти, които ще останат хубав спомен от една специфична вечер, отдадена на младостта, триумфа и новото начало.

На добър час, Випуск 2026!
Източник: focus-news.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР