В Милано, един от двата града домакини на Зимните олимпийски

...
В Милано, един от двата града домакини на Зимните олимпийски
Коментари Харесай

Протест срещу Олимпиадата в Милано прерастна в сблъсъци на протестиращи със силите на реда

В Милано, един от двата града домакини на Зимните олимпийски игри в Италия, се състоя митинг против тази огромна спортна демонстрация, прераснал в къси конфликти на стачкуващи със силите на реда, предадоха международните организации.

Към края на демонстрацията, ориентирана против организирането на Игрите в италианските планини, няколко десетки души с качулки на главата, започнаха да хвърлят камъни и пиратни по служителите на реда. Тогава полицията прибягна до водни оръдия и до сълзотворен газ, с цел да разпръсне протестиращите. Няколко стачкуващи бяха задържани

Силите на реда са в оптималната степен на паника след демонстрации в Торино предходната събота против затварянето на културен дом на левицата, при което бяха ранени над 100 служители на реда.

Сега по време на митинга в Милано стачкуващите носеха плакати, на които акцентираха поредност от проблеми, свързани с Игрите. Според протестиращите Игрите са нездравословни от екологична и обществена позиция и е настъпил финалният им час.

Противници на Олимпиадата подлагат на критика въздействието на инфраструктурата, на новите здания и на превоза върху нежната околна среда на планините, както и повсеместното потребление на неестествен сняг, който гълтам повече сила и вода.

Според други критици на Игрите Милано е станал град, в който не може да се живее поради мощното увеличение на цената на живота и притока на нови богати поданици, привлечени от удобния данъчен режим.

Според протестиращите това е рефлектирало и върху цените на недвижимите парцели. Властите също така са похарчили милиарди евро за създаване на нови пътища, само че не и за отбрана на планините.

Демонстранти подлагаха на критика и решението на управляващите да изсекат стотици дървета, с цел да изградят писта за бобслей. Поради тази причина част от демострантите носеха и дървета от картона, които сложиха върху земята.

Протестиращи скандираха и против наличието на сътрудници на американската Агенция за имиграционен и митнически надзор, натоварени с защитата на американската делегация на Игрите.

Някои от протестиращите носеха и палестински флагове.
Източник: bta.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР