В мач-реванш от втория квалификационен кръг на Лига Европа Виторул

...

Гент загуби в Румъния, но стигна до мачове с новия син кошмар

В мач-реванш от втория квалификационен кръг на Лига Европа Виторул (Констанца) победи с 2:1 Гент, само че отпадна от шампионата. Белгийците бяха спечелили първия дуел с впечатляващия резултат 6:3 и през днешния ден не позволиха изненада. В идващия кръг те ще се изправят против АЕК Ларнака, който довечера разгроми Левски с 4:0 посред София.

Мачът стартира по-добре за Гент и пред вратата на домакините имаше няколко рискови положения. В 38-ата минута Роман Яремчук даде преднина на белгийския отбор и дефинитивно ликвидира интригата. През второто полувреме Виторул се съвзе и направи поврат. Отборът на Георге Хаджи изравни в 47-ата минута с гол от дузпа на Габрие Янку, а още веднъж той беше прецизен от бялата точка в 61-ата минута и оформи крайното 2:1.

ВИТОРУЛ - ГЕНТ 2:1 (0:1)
0:1 Р. Яремчук (38)
1:1 Г. Янку (47) д.
2:1 Г. Янку (61) д.

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА

* Гент се класира с общ резултат 7:5 Лига Европа 2 кръг, четвъртък 1 август  Виторул Констанца 2:1краен резулат  Гент