В Кюстендил са измислили как да стимулират общинските съветници да

...
В Кюстендил са измислили как да стимулират общинските съветници да
Коментари Харесай

Режат 40% от заплатата на общински съветници в Кюстендил, ако не гласуват

В Кюстендил са измислили по какъв начин да подтикват общинските съветници да гласоподават при съвещанията на комисиите. Санкция до 40% от заплатата грози всеки, който не упражнява правото си на избор. Така в Общинския съвет се надяват да понижат до най-малко безпричинното неявяване от съвещания.

Кметът Огнян Атанасов утвърждава глобата и я назовава възпитателна.

" Същевременно в правилника се вкарват още промени. Граждани ще се изричат при започване на съвещанието. Общинските съветници ще бъдат наложително с представително облекло, не се позволява  идване с спортен екип. На всеки шест месеца ще има нов ръководител на Общинския съвет. А пък ръководителите на комисии и заместниците им ще бъдат излъчвани от самата комисия. Кметовете на дребните обитаеми места в общината ще дават отговор при разискване на съответен проблем ", сподели още Атанасов.

Председателят на Контрол на общоопасните средства (звено в МВР) Димитър Велинов изясни, че е имало случаи, в които общински консултант идва за минути и си потегля.

" Затова, изработвайки новия устав, взехме решение да предложим при повече от пет негласувани точки, да се смята, че служителят не се е явил. Искаме действителна работа от всеки един консултант. Единственият метод да ги накараме да работят е като им бръкнем в джоба ", съобщи той.

Последвайте канала на
Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР