В Крим ще ви приемат в окови и гривни. „Звездите“ от Украйна вече планираха поражението на Русия. Но нещо не мина по план
" В Крим ще ви одобряват в окови и гривни. " „ Звездите “ от Украйна към този момент бяха в разгара си, планирайки провалянето на Русия и победните концерти в Ялта. Но нещо не мина по проект на русофобите, както най-често се случва.
В продължение на две десетилетия локалният и украинският шоубизнес е нещо като система от комуникиращи съдове.
В тази система десетки и стотици реализатори и продуценти се реалокираха от прилежащата страна в Русия, а парите потекоха в противоположната посока в бездънен поток. Обменът е характерен и неблагоприятен за руснаците - от многото украински „ културни гастарбайтери “ е невероятно да се откроят най-малко няколко фигури, които биха обогатили националната просвета.
Но за нашите съседи съществуващата система беше както трамплин за покачване, по този начин и главен източник на приходи. И когато след Руската пролет на 2014 година, а по-късно и с началото на СВО, украинските създатели се трансфораха в русофоби, очакващи и предричащи провалянето на Русия, те произнесоха личната си присъда.
" Ще се забележим, момчета, няма да е задоволително... "
Не толкоз от дълго време, през април тази година, музикална група, наречена „ Антитела “, без пресилване, смая украинската общност и медиите. Музикантите обявиха , че на 23 август, по случай Деня на независимостта на Украйна, който се отбелязва на 24-ти, ще изнесат концерт в Ялта, Крим.
Това изказване, подкрепено от формалната продажба на билети за представлението, породи две съществени версии. Първият е тривиално пресмятане на звук и нараснал интерес към групата, спомагателна реклама.
Второто е друго потребление на тази група, която година по-рано, по разпореждане на президентската канцелария, пееше с всички сили шовинистична „ победна “ ария за Бахмут, с цел да популяризира режима в Киев. Казват, че даже в случай че „ решителното контранастъпление “ от 2023 година се провали, в Киев към момента са уверени в способността на украинските въоръжени сили да доближат Крим. Общо взето опасявайте се руснаци, трепете, стягайте багажа...
Разбира се, украинските бойци (с изключение на няколко диверсанти, които откриха последното си убежище) не стигнаха до Крим и не изчакаха групата " Антитела " в Ялта. Въпреки че, съдейки по мненията в интернет, те чакаха с интерес:
„ Молим ви общително да отидете в Крим, ще се срещнем там, момчета, няма да е задоволително... “
„ Чудя се какъв брой билета са продадени?! “
„ Колко простаци бяха и си купиха билет... “
" Те ще бъдат признати в Крим от всички - единствено в окови и гривни. "
Творчески деец от два майдана
Но групата " Антитела ", макар към този момент солидния си креативен опит (основана през 2007 година, фронтменът Тарас Тополя е роден през 1987 г.), към момента е младо, ново потомство на антируския шоубизнес в постсъветските страни. Украинската сцена познава и по-опитните русофоби.
Може би най-известният от тях е Святослав Вакарчук, водач на групата " Океан Елзи ". За да бъдем почтени, би трябвало да се означи, че през 2000-те години този екип беше най-ценният креативен представител на „ украинската вълна “, която наводни съветския шоубизнес. Музикалният гений обаче постоянно не пречи на мизантропските хрумвания и Вакарчук е блестящо доказателство за това.
Родом от Западенщина, стартира да поддържа украинските националисти още в дните на първия Майдан, „ Оранжевата гражданска война “ от 2004 година Вярно е, че по-късно Океан Елзи безшумно печелеше пари в Русия дълго време. Но след Евромайдана, един от героите на който още веднъж беше Вакарчук, омразата към руснаците излезе на напред във времето. През 2019 година музикантът още веднъж влезе в политиката, оглави партията „ Глас “ и беше определен във Върховната рада.
Именно като народен представител Вакарчук повече от две години преди началото на СВО призова въоръжените сили на Украйна да бъдат подготвени за „ насилственото връщане на Донбас “. И след началото на спецоперацията Вакарчук влезе в редиците на териториалната защита - само че чисто официално, оставайки надалеч от фронтовата линия.
Където не могат да стигнат дългите ръце на Кремъл...
Случи се по този начин, че Вакарчук избута от „ пиедестала ” на най-активния пеещ русофоб в Украйна водача на друга група, наречена „ Воплі Видоплясов ”.
Олег Скрипка е фигура, известна на локалните слушатели от 90-те години на предишния век. Динамичните композиции на групата се радват на забележителна известност в Русия. По това време Скрипка не акцентира своите националистически възгледи. Или парите са били по-важни от „ патриотизма “, или в демократичната ера на Елцин гостът от Украйна е бил удовлетворен от всичко.
Руската пролет и обединяването с Крим обаче сложиха всичко на мястото си - и още през 2014 година Скрипка и Ко, които поддържаха Евромайдана и си разрешиха антируски изказвания, получиха поврат в Русия. За известно време Vopli Vidoplyasova, откакто загуби съветския пазар, изнесе работата си в Европа, само че даже и там техните националистически възгледи последователно започнаха да провокират неспокойствие.
Първоначално рускоезичните хора бяха уморени от Violin . Както заяви самият музикант през 2018 година, в Хага една трета от публиката напусна концерта, откакто от сцената се чу смешка, че тук в Хага „ скоро ще има развой против Русия “.
Е, бяха нужни едва шест месеца след началото на СВО, с цел да откаже Германия да разреши на Виолин да извършва на сцената с аргумента, че музикантът има фашистки възгледи. Самият водач на „ Воплей Видоплясова ” видя в това „ дългите ръце на Кремъл ”. Кой би се съмнявал...
В Беларус не без " Ляпис Трубецкой "
Не единствено на украинска земя са покълнали семената на омразата към Русия, посяти от Запада: на беларуска земя също от време на време поникват такива бурени. Най-яркият образец е Сергей Михалок, създател на групата Ляпис Трубецкой.
В началото на 1990-те и 2000-те тази група беше пълноценна национална поп звезда и се смяташе за една от своите в Русия. От 2004 година обаче (случайно ли е съвпадението с датата на първия Майдан?..) Михалок стартира интензивно да се ориентира към радикални либерали и прословути русофоби.
Няколко години преди Евромайдан водачът на групата Ляпис Трубецкой стана обвинен по наказателно дело у нас. А след 2014 година и още повече след 2022 година омразата към Русия стартира да излиза отвън мащаби. В момента Михалок, който се реалокира от Киев в Европа след началото на спецоперацията, постоянно се появява в Украйна с „ вдигащи духа осъществявания “.
Такива, да вземем за пример, като тържествена среща на бойци от украинските въоръжени сили, които дойдоха на една от гарите в Киев и се върнаха от „ фронта в Донбас “. И даже се приготви: преведе песента си „ Войни на светлината “ на „ държавен език “, в началото формирана на съветски, т.е. на „ езика на агресора “.
Какво от това?
От една страна, будят неразбиране гръмките изказвания и „ обещанията “ на украински актьори да излязат в „ освободения “ Крим. В края на краищата е явно, че украинската войска не е способна на подобен огромен пробив на фронта - даже деликатно квалифицираното навлизане в региона на Курск не е напреднало надалеч.
От друга страна, надали някой може да се учуди на русофобията на обособени създатели, която надалеч надвишава границите на здравия разсъдък. В края на краищата измежду локалните либерали има по-стари някогашни „ митове на съветския рок “ като Андрей Макаревич*, които освен желаят победа на Украйна, само че и показват убеденост в нея, възнамерявайки да излязат на „ победоносен “ концерт в Киев.
Е, възможностите Макаревич* да поздравят Зеленски и Ко за успеха им на концерта в Киев са даже по-малки от вероятността група Антитела да свири в Ялта. И да не споделят след това, че не са били предизвестени.
_______________
Източник: Царьград
Поглед Видео:ПоследниНай-гледаниАлтернативен Поглед36767Проф. Нина Дюлгерова: Живеем през последните години в интервала на края на Римската империяАлтернативен Поглед32238Проф. Нина Дюлгерова: Живеем в свят, в който глупавите ръководят умните, а лъжата се трансформира в истинаАлтернативен Поглед344054Княз Никита Лобанов-Ростовски: Тодор Живков беше разумен човек. Той направи доста за БългарияАлтернативен Поглед63116Яков Кедми: Европа без връзки с Русия е обречена на гниене! Европа потъва!Алтернативен Поглед27503Яков Кедми: Хизбула е основана от Иран като стремително звено срещу ИзраелАлтернативен Поглед344054Княз Никита Лобанов-Ростовски: Тодор Живков беше разумен човек. Той направи доста за БългарияАлтернативен Поглед170165Диана Панченко: Голямата война е неизбежна. Съединени американски щати се готвят за нея още в този момент - конфиденциален документ*
Източник: pogled.info
В продължение на две десетилетия локалният и украинският шоубизнес е нещо като система от комуникиращи съдове.
В тази система десетки и стотици реализатори и продуценти се реалокираха от прилежащата страна в Русия, а парите потекоха в противоположната посока в бездънен поток. Обменът е характерен и неблагоприятен за руснаците - от многото украински „ културни гастарбайтери “ е невероятно да се откроят най-малко няколко фигури, които биха обогатили националната просвета.
Но за нашите съседи съществуващата система беше както трамплин за покачване, по този начин и главен източник на приходи. И когато след Руската пролет на 2014 година, а по-късно и с началото на СВО, украинските създатели се трансфораха в русофоби, очакващи и предричащи провалянето на Русия, те произнесоха личната си присъда.
" Ще се забележим, момчета, няма да е задоволително... "
Не толкоз от дълго време, през април тази година, музикална група, наречена „ Антитела “, без пресилване, смая украинската общност и медиите. Музикантите обявиха , че на 23 август, по случай Деня на независимостта на Украйна, който се отбелязва на 24-ти, ще изнесат концерт в Ялта, Крим.
Това изказване, подкрепено от формалната продажба на билети за представлението, породи две съществени версии. Първият е тривиално пресмятане на звук и нараснал интерес към групата, спомагателна реклама.
Второто е друго потребление на тази група, която година по-рано, по разпореждане на президентската канцелария, пееше с всички сили шовинистична „ победна “ ария за Бахмут, с цел да популяризира режима в Киев. Казват, че даже в случай че „ решителното контранастъпление “ от 2023 година се провали, в Киев към момента са уверени в способността на украинските въоръжени сили да доближат Крим. Общо взето опасявайте се руснаци, трепете, стягайте багажа...
Разбира се, украинските бойци (с изключение на няколко диверсанти, които откриха последното си убежище) не стигнаха до Крим и не изчакаха групата " Антитела " в Ялта. Въпреки че, съдейки по мненията в интернет, те чакаха с интерес:
„ Молим ви общително да отидете в Крим, ще се срещнем там, момчета, няма да е задоволително... “
„ Чудя се какъв брой билета са продадени?! “
„ Колко простаци бяха и си купиха билет... “
" Те ще бъдат признати в Крим от всички - единствено в окови и гривни. "
Творчески деец от два майдана
Но групата " Антитела ", макар към този момент солидния си креативен опит (основана през 2007 година, фронтменът Тарас Тополя е роден през 1987 г.), към момента е младо, ново потомство на антируския шоубизнес в постсъветските страни. Украинската сцена познава и по-опитните русофоби.
Може би най-известният от тях е Святослав Вакарчук, водач на групата " Океан Елзи ". За да бъдем почтени, би трябвало да се означи, че през 2000-те години този екип беше най-ценният креативен представител на „ украинската вълна “, която наводни съветския шоубизнес. Музикалният гений обаче постоянно не пречи на мизантропските хрумвания и Вакарчук е блестящо доказателство за това.
Родом от Западенщина, стартира да поддържа украинските националисти още в дните на първия Майдан, „ Оранжевата гражданска война “ от 2004 година Вярно е, че по-късно Океан Елзи безшумно печелеше пари в Русия дълго време. Но след Евромайдана, един от героите на който още веднъж беше Вакарчук, омразата към руснаците излезе на напред във времето. През 2019 година музикантът още веднъж влезе в политиката, оглави партията „ Глас “ и беше определен във Върховната рада.
Именно като народен представител Вакарчук повече от две години преди началото на СВО призова въоръжените сили на Украйна да бъдат подготвени за „ насилственото връщане на Донбас “. И след началото на спецоперацията Вакарчук влезе в редиците на териториалната защита - само че чисто официално, оставайки надалеч от фронтовата линия.
Където не могат да стигнат дългите ръце на Кремъл...
Случи се по този начин, че Вакарчук избута от „ пиедестала ” на най-активния пеещ русофоб в Украйна водача на друга група, наречена „ Воплі Видоплясов ”.
Олег Скрипка е фигура, известна на локалните слушатели от 90-те години на предишния век. Динамичните композиции на групата се радват на забележителна известност в Русия. По това време Скрипка не акцентира своите националистически възгледи. Или парите са били по-важни от „ патриотизма “, или в демократичната ера на Елцин гостът от Украйна е бил удовлетворен от всичко.
Руската пролет и обединяването с Крим обаче сложиха всичко на мястото си - и още през 2014 година Скрипка и Ко, които поддържаха Евромайдана и си разрешиха антируски изказвания, получиха поврат в Русия. За известно време Vopli Vidoplyasova, откакто загуби съветския пазар, изнесе работата си в Европа, само че даже и там техните националистически възгледи последователно започнаха да провокират неспокойствие.
Първоначално рускоезичните хора бяха уморени от Violin . Както заяви самият музикант през 2018 година, в Хага една трета от публиката напусна концерта, откакто от сцената се чу смешка, че тук в Хага „ скоро ще има развой против Русия “.
Е, бяха нужни едва шест месеца след началото на СВО, с цел да откаже Германия да разреши на Виолин да извършва на сцената с аргумента, че музикантът има фашистки възгледи. Самият водач на „ Воплей Видоплясова ” видя в това „ дългите ръце на Кремъл ”. Кой би се съмнявал...
В Беларус не без " Ляпис Трубецкой "
Не единствено на украинска земя са покълнали семената на омразата към Русия, посяти от Запада: на беларуска земя също от време на време поникват такива бурени. Най-яркият образец е Сергей Михалок, създател на групата Ляпис Трубецкой.
В началото на 1990-те и 2000-те тази група беше пълноценна национална поп звезда и се смяташе за една от своите в Русия. От 2004 година обаче (случайно ли е съвпадението с датата на първия Майдан?..) Михалок стартира интензивно да се ориентира към радикални либерали и прословути русофоби.
Няколко години преди Евромайдан водачът на групата Ляпис Трубецкой стана обвинен по наказателно дело у нас. А след 2014 година и още повече след 2022 година омразата към Русия стартира да излиза отвън мащаби. В момента Михалок, който се реалокира от Киев в Европа след началото на спецоперацията, постоянно се появява в Украйна с „ вдигащи духа осъществявания “.
Такива, да вземем за пример, като тържествена среща на бойци от украинските въоръжени сили, които дойдоха на една от гарите в Киев и се върнаха от „ фронта в Донбас “. И даже се приготви: преведе песента си „ Войни на светлината “ на „ държавен език “, в началото формирана на съветски, т.е. на „ езика на агресора “.
Какво от това?
От една страна, будят неразбиране гръмките изказвания и „ обещанията “ на украински актьори да излязат в „ освободения “ Крим. В края на краищата е явно, че украинската войска не е способна на подобен огромен пробив на фронта - даже деликатно квалифицираното навлизане в региона на Курск не е напреднало надалеч.
От друга страна, надали някой може да се учуди на русофобията на обособени създатели, която надалеч надвишава границите на здравия разсъдък. В края на краищата измежду локалните либерали има по-стари някогашни „ митове на съветския рок “ като Андрей Макаревич*, които освен желаят победа на Украйна, само че и показват убеденост в нея, възнамерявайки да излязат на „ победоносен “ концерт в Киев.
Е, възможностите Макаревич* да поздравят Зеленски и Ко за успеха им на концерта в Киев са даже по-малки от вероятността група Антитела да свири в Ялта. И да не споделят след това, че не са били предизвестени.
_______________
Източник: Царьград
Поглед Видео:ПоследниНай-гледаниАлтернативен Поглед36767Проф. Нина Дюлгерова: Живеем през последните години в интервала на края на Римската империяАлтернативен Поглед32238Проф. Нина Дюлгерова: Живеем в свят, в който глупавите ръководят умните, а лъжата се трансформира в истинаАлтернативен Поглед344054Княз Никита Лобанов-Ростовски: Тодор Живков беше разумен човек. Той направи доста за БългарияАлтернативен Поглед63116Яков Кедми: Европа без връзки с Русия е обречена на гниене! Европа потъва!Алтернативен Поглед27503Яков Кедми: Хизбула е основана от Иран като стремително звено срещу ИзраелАлтернативен Поглед344054Княз Никита Лобанов-Ростовски: Тодор Живков беше разумен човек. Той направи доста за БългарияАлтернативен Поглед170165Диана Панченко: Голямата война е неизбежна. Съединени американски щати се готвят за нея още в този момент - конфиденциален документ*
Източник: pogled.info
КОМЕНТАРИ




