В Кремъл още не са измислили какво да лъжат за

...
В Кремъл още не са измислили какво да лъжат за
Коментари Харесай

Навални: В Кремъл още не са измислили какво да лъжат, затова отменят брифинги

В Кремъл още не са измислили какво да лъжат за отравянето на Навални - по този начин разяснява Самият Навални анулацията на два следващи брифинга на съветската президентска администрация.

По-рано представителят на Кремъл Дмитрий Песков заяви, че плануваните брифинги с публицисти на 15 и 16 декември няма да се състоят.

" Журналисти оповестяват, че Песков е отменил всички брифинги за пресата. " Още не сме измислили какво да ви лъжем за историята с отравянето на Навални ", заяви прессекретарят на президента на Русия. " - гласи подигравателен коментар, оповестен от Навални в Twitter.
 Говорителят на Кремъл анулира два брифинга, няма коментар за разкритията на Bellingcat
Говорителят на Кремъл анулира два брифинга, няма коментар за разкритията на Bellingcat

Брифингите трябваше да се проведат на 15 и 16 декември...

Припомняме, в понеделник беше оповестено взаимно следствие на интернационалната група Bellingcat и уеб страницата The Insider с присъединяване на CNN, Der Spiegel и El Pais. Според събраните в него данни, покушението против съветския опозиционер Алексей Навални е осъществено в Томск от спецзвено на съветските служби за сигурност ФСБ. То е включвало 8 оперативни чиновници от секретно поделение на ФСБ, които са работили под прикритието на Института по криминалистика към ФСБ. Навални разяснява, че сходна интервенция не би могла да се организира без глобата на шефа на ФСБ Александър Бортников и президента на Русия Владимир Путин.
 Спецотряд на ФСБ на Русия отровил Навални
Спецотряд на ФСБ на Русия отровил Навални

Спецотрядът скрито е проследявал Навални от 2017 г.
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР