В крайна сметка изборите на Канада бяха толкова за мъжа

...
В крайна сметка изборите на Канада бяха толкова за мъжа
Коментари Харесай

Канада Марк Карни се подготвя да вземе анти-Тръмп мантия на Запада

В последна сметка изборите на Канада бяха толкоз за мъжа в Белия дом, колкото този, който ще бъде министър-председател в Отава.

Маржът беше тъничък, само че присъдата от канадците беше ясна. С цените на президента Доналд Тръмп, заплашващи основите на тяхната стопанска система, гласоподавателите желаеха водачът на Канада да бъде централният банкер, който се ориентира в международната финансова рецесия и Brexit.

Марк Карни, който до понеделник вечерта даже не беше член на Парламента, в този момент е на път да управлява държавното управление на малцинството с мандат да се изправи против Тръмп. Той даде обещание „ необятно предоговаряне на нашите връзки по сигурността и търговията “ със Съединени американски щати, най -близкия съдружник в Канада и най -големият търговски сътрудник.

„ Отново сме в един от тези моменти на историята “, сподели Карни пред последователите на Jubilant на победна рали в Отава. „ Старата ни връзка със Съединени американски щати, основана на постоянна интеграция, завърши. “

„ Американското изменничество “ беше покруса, сподели Карни, „ само че...

Прочетете целия текст »

Източник: worldnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР