В кръвта на обвиняемия, причинил тежката катастрофа на Околовръстното шосе

...
В кръвта на обвиняемия, причинил тежката катастрофа на Околовръстното шосе
Коментари Харесай

Сийка Милева за катастрофата на Околовръстното: Към момента не е установен полицейски чадър

В кръвта на обвинения, предизвикал тежката злополука на Околовръстното шосе в София има съществуване на 1,73 промила алкохол, както и наличие на кокаин. Това сподели представителят на основния прокурор Сийка Милева на брифинг пред медиите.

От проучването, направено във ВМА, изрично се откри, че обвиненият Любенов е управлявал автомобила си след приложимост на алкохол и опиати, сподели тя. Уточни, че в началото обвиненият е отказал да даде проба за алкохол и опиати, само че след това е дал кръвна проба във ВМА. 1,73 промила е резултатът при взимането на кръвната проба.

Софийска градска прокуратура прави дейни дейности по следствието и ще бъдат изследвани всички условия към злополуката. По досъдебното произвеждане е назначена автотехническа експертиза, която да откри скоростта на автомобила, само че такава още не е готова, сподели Сийка Милева.

В момента се разпитват очевидци и се открива какво е правил Любенов преди злополуката.

Милева съобщи, че не ѝ е известно в автомобила да са открити огромни суми пари или наркотични субстанции, само че сподели, че това е мотив да се направи спомагателен оглед на автомобила.

Към момента не е открит полицейски чадър, отговори на въпрос тя.

Милева прикани за взаимоотношение сред институциите и единна държавна политика, с ясни рамки, в които да се уточни отговорността на институциите, с цел да се оправим с закононарушенията на пътя, само че и с проведената престъпност и разпространяването на опиатите.

Източник: cross.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР