Предсрочни избори в Италия: Какви са прогнозите
В Италия ще се проведат предварителни парламентарни избори в неделя. Резултатите от социологическите изследвания демонстрират, че дясна коалиция сред националистическата партия „ Италиански братя “, партията „ Лига “ и Forza Italia на Берлускони е на път към безапелационна победа.
Възможно за първи път жена да стане министър председател
Лидерът на „ Италиански братя “ Джорджа Мелони би била евентуалният избор за първата жена министър-председател на страната.
Родена и израснала в крайния работен квартал Гарбатела в Рим преди 45 години, тя стартира политическия си ангажимент на 15-годишна възраст. Присъединява към младежкото крило на италианското неофашистко придвижване, основано след войната от поддръжници на починалия деспот Бенито Мусолини.
Коя е Джорджа Мелони
Днес Мелони, която се пробва да дистанцира „ Италиански братя “ от фашисткия им генезис, споделя, че нейната партия споделя „ полезности и опит “ с английските консерватори, американските републиканци и израелската партия Ликуд.
През 2008 година В четвъртото държавно управление на Силвио Берлускони Джорджа Мелони става най-младият министър в историята на Италия. Четири години по-късно, през 2012 година основава партията Италиански братя.
Мелони е единственият огромен партиен водач, който отхвърли да влезе в необятната коалиция на Марио Драги, и по този начин тя стана и единственият огромен опозиционен водач, когато ръководещата коалиция се разпадна през юли.
В годините Мелони не един път е заемала сериозна позиция към Европейски Съюз, само че излизането на Италия от съюза не е в политическата стратегия на Италиански братя.
Определяна от доста като политически подбудител, Мелони показва твърди позиции за морска обсада на Либия и неведнъж се опълчва против мюсюлманските мигранти.
Казва „ Не “ на другата половост
В хода на предизборната акция тя отхвърли опасенията, че вероятно дясноцентристко държавно управление би заплашило фондовете на Европейски Съюз и сполучливото осъществяване на Националния проект за възобновяване и резистентност.
В последните седмици Мелони неведнъж даде обещание своята преданост към Европейски Съюз и НАТО и удостовери, че Италия ще продължи да поддържа Украйна, като постанова наказания на Русия. Критиците в Италия предизвестяват, че това може да се промени след изборите.
Източник: btvnovinite.bg
КОМЕНТАРИ




