В Индия предстоят избори през април или май. Коментаторите са

...
В Индия предстоят избори през април или май. Коментаторите са
Коментари Харесай

Индия в очакване на парламентарния вот: Нарендра Моди остава фаворит

В Индия предстоят избори през април или май. Коментаторите са единомислещи, че успеха на Моди е съвсем сигурна. „ През последните 10 години на Моди има доста бързо икономическо развиване. Той насочи дейностите си към бедната част от обществото, повишавайки виталния стандарт на хората ”, разяснява анализатор пред VOA .

Критиците на Моди го дефинират като националист, който разделя индуисткото болшинство и мюсюлманското малцинство в страната. Храмът в Айодхя, да вземем за пример, е издигнат на мястото на джамия, разрушена през 1992 година Това предизвиква жестоки протести в цяла Индия.

Според данни на Human Rights Watch случаите на принуда против мюсюлманите в Индия са се нараснали през последните години, оповестява още Voice of America.
Източник: dariknews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР