В Гулянци ще бъде изпълнен проект за ремонт на една

...
В Гулянци ще бъде изпълнен проект за ремонт на една
Коментари Харесай

В Гулянци ще ремонтират главна улица с над 1,6 млн. лева


В Гулянци ще бъде изпълнен план за ремонт на една от основните улици - " Васил Левски ". Това заяви Надя Любенова от общинската администрация в града.

Кметът на общината Лъчезар Яков е подписал съглашение с Министерството на районното развиване и благоустройството (МРРБ) за финансиране на обект " Реконструкция на улица " Васил Левски " в гр. Гулянци " на стойност 1 689 130 лв..

" Предвижда се да бъде напълно ремонтирана улицата и прилежащата пътна инфраструктура от кръстовището при банка ДСК до връзката с път PVN1022 при изхода на града в посока село Дъбован ", посочи Любенова. " Ще бъдат построени нови тротоари, пътно платно, отводнителната система. Целта е възобновяване и възстановяване носимоспособността на пътната структура и положително отводняване с оглед повишение сигурността на придвижване и комфорта на жителите ", добави тя.

Средствата за осъществяване на плана са отпуснати с решение на Министерски съвет като подписаното съглашение е за половината от сумата. Останалата част ще бъде обезпечена с бюджета на Министерство на регионалното развитие за идната година.
Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР