В градския транспорт на София се провеждат много реформи през

...
В градския транспорт на София се провеждат много реформи през
Коментари Харесай

Карлос Контрера: Разработваме нови електробусни линии, обсъждаме маршрути за довозващ транспорт

В градския превоз на София се организират доста промени през последните години, макар пандемията от ковид и комплицираната икономическа конюнктура, а също по този начин рецензиите от страна на някои ляво демократични среди.

Това съобщи в изявление за  Карлос Контрера от Вътрешна македонска революционна организация, ръководител на Комисията по превоз и пътна сигурност в Столичния общински съвет.

Една от новостите е разискването на маршрутите за довозващ превоз.

Бяха доставени 52 електробуса на Столичен автотранспорт. Заедно с общинските съветници, с кметовете на региони, с жители и инициативни комитети от кварталите започваме разискване какви да бъдат маршрутите, т.е. с тези 7 и 9 метрови електрически рейсове по какъв начин да довозваме пасажерите от и до метро, съобщи Контрера, добавяйки, че това ще бъде една от най-значимите стъпки в наземния превоз.

Разработват се и няколко нови електробусни линии.

Едната за квартал „ Дружба “, която да има довозващи функционалности и да се обслужва от електротранспорта. Имаме хрумвания за основаване на кръгови линии, които да обслужват териториите от Студентски град до летището, центъра и назад, съобщи общинският консултант от групата на Вътрешна македонска революционна организация. Реализацията на всичко това ще зависи от обстановката в страната, тъй като общинският бюджет е подвластен от приемането на републиканския и дали ще има задоволително средства за издръжката на публичния превоз.
Източник: novinata.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР