В едно от дербитата на 33-тия кръг в Серия А,

...

Мората спечели точка за Юве във Флоренция

В едно от дербитата на 33-тия кръг в Серия " А ", Фиорентина и Ювентус не съумяха да излъчат победител.

Спорът сред двете единайсеторки завърши при резултат 1:1.

Точен за домакините беше Душан Влахович, от дузпа, до момента в който за гостите се разписа Алваро Мората.
 Снимка 528572
Източник:

В средата на първата част Фиорентина имаше опция за разкриване на резултата, само че се стигна само до изстрел на Пулгар в гредата зад вратата на Шчесни.

Минута по-късно Влахович бе повален в пеналта, само че реферът подмина обстановката.

В 27-ата минута Рабио игра с ръка в наказателното поле на Ювентус, а обстановката беше прегледана и с ВАР, с цел да се стигне до дузпа в интерес на " виолетовите ". Зад топката застана Душан Влахович, който откри резултата.
 Снимка 528574
Източник:

В първата минута след подновяването на играта, Мората си откри място да стреля и с отличен удар възвърне равенството за 1:1.
 Снимка 528573
Източник:

До финала на дуела и домакините имаха две положителни благоприятни условия, и техните противници също, само че нови голове не бяха маркирани.
 Снимка 528575
Източник:

" Бианконерите " се показват неубедително през този сезон в елита, записвайки цели 5 провали от началото на акцията.

В същото време, Фиорентина се намира в много слаба форма през последния месец, регистрирайки единствено 1 победа в миналите 5 кръга от шампионата.

Гостите заемат едвам 14-ата позиция във краткотрайното класиране, като зоната на изпадащите е към този момент единствено на 6 точки от тях.

Ювентус остава втори в класирането, само че към този момент на 13 точки от водача Интер, 5 кръга преди финала на акцията.