В двубой от 38-ия (последен) кръг на Лига 1 Бордо

...

Бордо надви Каен и ги прати в Лига 2

В дуел от 38-ия (последен) кръг на Лига 1 Бордо съумя да победи като посетител Каен с 1:0 и по този начин домакините отпаднаха от елитния френски футбол. Победното попадение осъществя Санкаре в 19-ата минута на срещата.

"Жирондинците " играха сносно в срещата и съумяха да завоюват мача. Бордо се разписа за 1:0 в 19-ата минута на мача, откакто Санкаре се разписа в съперниковата врата. Шест минути по-късно Плашил пропусна да се разпише.

В 28-ата минута Диаманте имаше опция да се разпише, само че не сполучи. Кривели от домакините имаше опция да изравни резултата в 38-ата минута, само че не сполучи.

През втората част Кривели още веднъж беше на голова позиция в 66-ата минута, само че още веднъж не сполучи. В последна сметка Бордо завоюва, а Каен изпадна.