В двубой от 11-ия кръг на Ла Лига Ейбар съумя

...

Ейбар препъна Виляреал в Ла Лига

В дуел от 11-ия кръг на Ла Лига Ейбар съумя да победи вкъщи Виляреал с 2:1. Головете за триумфа осъществиха Кике и Ореляна, като победното попадение пристигна в последната минута на постоянното време. За "жълтата подводница " прецизен беше Морено.

След този триумф Ейбар е на 14-ото място в класирането, а Виляреал е на 7-ото място с актив от 17.

Майорка и Осасуна направиха 2:2 в зрелищен и голов мач. Жуниор откри от дузпа за домакините в 21-ата минута, само че Кардона възвърне равенството в 69-ата минута. В рамките на две минути сред 75-ата и 77-ата минута двата отбора си вкараха по още едно попадение и срещата приключи 2:2. В класирането Майорка е място над чертата на изпадащите тимове с актив от 11 точки, а Осасуса са на 9-ото място с 15.