В Дания двата тима завършиха 1:1, а днес Зенит влезе

...

Зенит прескочи групата след победа над ФК Копенхаген

В Дания двата отбора приключиха 1:1, а през днешния ден Зенит влезе в мача като любимец. Питерци можеха да си обезпечат класиране за директните елиминации кръг преди края на груповата фаза, в случай че победят. Старши треньорът Сергей Семак още веднъж заложи в предни позиции на Артьом Дзюба и Себастиан Дриуси, а гостите не можеха да разчитат на звездата си Виктор Фишер, който още лекува травма.

Първото полувреме беше, меко казано, скучно. Зенит търсеше офанзиви по фланговете, само че като по предписание опитите за центрирания биваха изчиствани от снажните датски бранители. В средата на терена се водеше люта борба, с доста нарушавания, а вратарят на домакините Андрей Луньов нямаше никаква работа.

Единствената по-интересна обстановка до почивката беше отдалечен удар на Леандро Паредес, който обаче прати топката над гредата.