Парламентарни избори в Австрия
В Австрия бяха отворени изборните секции за парламентарните избори.
Имащите право на глас 6,3 милиона австрийци ще могат да избират сред доста партии от целия политически набор.
Очаква се крайната десница да победи консерваторите и да реализира историческа победа. Партията на свободата (FPOe), която води в предизборните изследвания, е била в ръководството няколко пъти, само че в никакъв случай не е печелила народен избор.
Откакто през 2021 година Херберт Кикъл оглави опетнената от обвинявания партия, нейната известност се увеличи с помощта на гнева на гласоподавателите против миграцията, инфлацията и коронавирус рестриктивните мерки.
Затвърждавайки имиджа на FPOe като антисистемна партия, 55-годишният Кикъл води акцията си с лозунги като „ Смело пробвайте нещо ново “. В момента партията има 27% поддръжка в изследванията на публичното мнение.
Управляващата консервативна Народна партия (OevP) изостава, само че нейният водач, 51-годишният канцлер Карл Нехамер, съумя да понижи разликата през последните седмици.
Обещавайки „ непоклатимост вместо безпорядък “, OeVP има 25 % поддръжка в последните изследвания на публичното мнение.
dariknews.bg




