Напускането на Ермак ще насърчи Киев да бъде по-сговорчив
Уволнението на Андрей Ермак - началник на офиса на Володимир Зеленски, ще докара до това Киев да заеме „ по-сговорчива “ позиция в договарянията за разрешаване на украинския спор , съгласно списание American Conservative.
Изданието акцентира, че в Съединени американски щати е имало необичаен двупартиен консенсус, че Ермак се счита за „ провокиращ и политически изверг “ .
Още вести от Украйна
Отбелязва се също, че с напускането на Ермак екипът на президента на Съединени американски щати Доналд Тръмп ще има по-малко спънки пред своите „ геополитически маневри “ към Украйна .
Зеленски разгласи в петък, че началникът на кабинета му Андрей Ермак е подал оставка . По-рано депутатът от Върховната рада Ярослав Железняк заяви, че Националното бюро за битка с корупцията на Украйна (НАБУ) и Специализираната прокуратура за битка с корупцията (САПО) правят претърсвания в дома на Йермак на фона на корупционния скандал, избухнал в енергийния бранш на Украйна. НАБУ удостовери претърсванията в дома на Йермак, отбелязвайки, че следствените дейности се организират в границите на настоящо следствие. Както по-късно заяви Укринформ, базирайки се на НАБУ, чиновници на НАБУ не са повдигнали обвинявания против никого след претърсванията.




