Уулвърхемптън завърши 1:1 у дома с Манчестър Юнайтед в последния

...

Уулвърхемптън отново препъна Юнайтед

Уулвърхемптън приключи 1:1 вкъщи с Манчестър Юнайтед в последния мач и втория кръг на Висшата лига. Маркус Рашфорд (27) даде задатък на „ алените дяволи “, които на старта бяха разрушили Челси (4:0) на своя „ Олд Трафорд “. Рубен Невес (55) изравни за „ вълците “, които завоюваха втора точка след 0:0 в първия кръг при визитата си на Лестър. Селекционерът на британския народен отбор Гарет Саутгейт изгледа мача онлайн.

Гостите владееха повече топката, а домакините разчитаха на контраатаки. В 19-ата минута се стигна до първата по-сериозна заплаха. Маркъс Рашфорд направи няколко финта, освободи си пространство и центрира към далечната греда, където Марсиал не съумя да стигне до топката. Осем минути по-късно Рашфорд (27) комбинира с Мактоминей и със страховит удар означи гол №50 за клуба. До края на първата част двата отбора не съумяха да осъществят някои от ситуациите си и нямаше нови попадения.

„ Вълците “ започнаха нападателно втората част и дейностите им се увенчаха с триумф. Преди това в 54-ата минута Раул Хименес нацели гредата след удар с глава, засичайки центриране от фаул. Секунди по-късно халфът Рубен Невес шутира от дъгата на наказателното поле и прати топката в горния ляв ъгъл на Де Хеа за 1:1. Съдията реши да прегледа обстановката със системата за видеоповторения (VAR) заради подозрения за засада при композиция на домакините малко преди удара на Невес, само че в последна сметка призна гола.
Източник: fakti.bg