Устойчивата мода започва все повече да навлиза в индустрията и

...
Устойчивата мода започва все повече да навлиза в индустрията и
Коментари Харесай

Дори бельото ни трябва да е веган

Устойчивата мода стартира от ден на ден да навлиза в промишлеността и е време да се обърнем даже към най-малката част от облеклото – бельото.

Ще се учудите какъв брой доста от бельото на пазара е направено с скотски артикули. Разбира се, най-вече от тях са направени от коприна, която се смята за неразрешена във веган обществото, тъй като се създава от пашкула на копринената буба.

При този развой животното умира и тъкмо това прави всичко, направено с коприна неуместно за веганите. Затова в този момент се популяризира наклонност за митинг против естествената коприна в облеклата, в това число бельото.

 Дори бельото ни би трябвало да е веган

Според почитателите на придвижването това в действителност е потребно освен за животните, само че и за нас. Наистина доста изследвания показват, че текстурите, които не са направени от скотски артикули са постоянно по-подходящи за изработката на долни дрехи. Например материалите от 100% памук се отразяват доста по-добре на кожата ни в тези деликатни зони. Това е по този начин, тъй като платът разрешава да проникне повече въздух и не спарва.

Разбира се, в случай че избираме да носим памук вместо коприна, това ще ни спести и спомагателен разход, тъй че това също го преписваме в плюс на устойчивата промишленост.

 

Източник: missbloom.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР