US Open, четвърти кръгЛюдмила Самсонова – Айла Томлянович 6-7(8), 1-6Два

...

Томлянович спаси 8 сетбола и спря серията на Самсонова, следва Жабур

US Open, четвърти кръг
Людмила Самсонова – Айла Томлянович 6-7(8), 1-6

Два дни, откакто приключи кариерата на Серина Уилямс Айла Томлянович продължи с превъзходните си изяви в Ню Йорк. Австралийката е на първия си четвъртфинал на US Open и общо трети в Големия шлем след 7-6(8), 6-1 над Людмила Самсонова.

Рускинята влезе в мача в ролята на любимец на фона на серията от 13 следващи победи, включваща купите във Вашингтон и Кливланд. Самсонова бе спечелила и 18 поредни сета, само че трагичният свършек на първия сет против Томлянович наклони везните в интерес на австралийката.

Във въпросния първи сет Самсонова изглеждаше по-добре в огромни интервали, само че на два пъти допускаше равнене след пробив задатък.

Голямата драма настъпи в 10-ия гейм. Томлянович сервираше при 4-5, а геймът продължи 20 минути. В него рускинята имаше седем сетбола като в тези сериозни моменти Айла играеше най-хубавия си тенис и значително въобще не даде опция на Самсонова.

В последвалия тайбрек тя пропусна и осми сетбол преди австралийската представителка да осъществя своя трети.

Този първи сет продължи близо час и половина и повлия доста отрицателно на Самсонова. Очевидно мислеща за пропуснатите благоприятни условия тя стартира да бърка непрекъснато във втората част и по този начин доста бързо Томлянович стигна до триумфа след 6-1.

В топ 8 нейна съперничка ще бъде Онс Жабур, която също е дебютант на тази фаза. Тунизийката доближи четвъртия си четвъртфинал в Шлема след скъп триумф със 7-6(1), 6-4 над Вероника Кудерметова, която бе спечелила предходните три мача посред им.
Източник: tenniskafe.com