Уругвай победи Италия с 1:0 във финала на Световното първенство

...

Уругвай стана световен шампион за младежи

Уругвай победи Италия с 1:0 във финала на Световното състезание по футбол до 20 години. Лусиано Родригес означи единствения гол в 86-а минута. Така той донесе първа международна купа за уругвайците в тази възрастова група. До този миг те имаха два изгубени финала.

Родригес се завърна след два мача наказване. Дясното крило получи червен картон в мача против Гамбия. Вратарят на селесте Рандал Родригес пък приключи шампионата с шест сухи мрежи. Той е едвам третият вратар с сходно достижение. Преди него това са създали единствено Кростофър Тосели (Чили, 2007) и Мика (Португалия, 2011).

Играчите на Уругвай постановиха висока преса още в началните минути и бяха по-агресивни, което им оказа помощ да завоюват финала. Сблъсъкът беше игран в Ла Плата, Аржентина.

В разногласието за бронзовите медали Израел се наложи над Република Корея с 3:1.

Италианецът на шампионата. Халфът на приключи със седем гола и две асистенции в седем мача.
Източник: flashnews.bg