Урал Екатеринбург с Николай Димитров - Хичо допусна домакинско поражение

...

Урал с Хичо и Бумал не успя да спре Спартак Москва

Урал Екатеринбург с Николай Димитров - Хичо позволи домакинско проваляне от Спартак Москва с 0:1 в дуел от 27-ия кръг на съветското състезание. Димитров стартира като титуляр срещата и остана на полето до 58-ата минута, когато отстъпи мястото си на Араторе. Гостите взеха успеха с попадение в 82-ата минута дело на Фернандо.

Бившият състезател на ЦСКА Петрус Бумал също започва от началото на срещата и остана на терена до неговия край.

В 26-ата минута на срещата отлична офанзива на Урал подета от Димитров и продължена от Бумал разреши на последния да стреля, само че ударът му беше много слаб и не затрудни вратаря на Спартак.

Айртон в 28-ата минута нацели гредата и гол продължи да няма. В 57-ата минута малко преди да бъде заменен Димитров опита изстрел, само че не сполучи да осъществя.

Така в последна сметка пристигна и попадението на Фернандо, а след този триумф Спартак заема 5-ото място с 43 точки, а Урал е на 11-ото място с 33.