Управляващата националистическа партия в Сърбия победи в столицата Белград в

...
Управляващата националистическа партия в Сърбия победи в столицата Белград в
Коментари Харесай

Управляващата националистическа партия в Сърбия печели вота за капитал на фона на доклади за нередности

Управляващата националистическа партия в Сърбия победи в столицата Белград в неделя на повтаряне на локалните избори, съвсем шест месеца откакто обвиняванията в машинация в предходни избори провокираха седмици на митинг.

С формалните резултати, които към момента не са оповестени, президентът на Сърбия и партиен водач на SNS Александър Вучич завоюва безапелационна победа в столицата и съвсем всички други общини в страната, където се организираха гласувания.

SNS завоюва с малко вота през декември с 49 места в градския съвет, само че не съумя да образува общинско държавно управление, което докара до нови избори.

„ Имахме болшинство даже след 17 декември в Белград. Но смятахме, че това не е задоволително законно, тъй като някои други не го направиха не желая да образувам коалиция с нас. Сега ще имаме 62 или 63 места " от 110 в градския съвет, сподели Вучич в неделя.

Малко след речта на Вучич в столицата отекнаха фойерверки.

Според съгласно предварителните резултати, основани на екзитполове...

Прочетете целия текст »

Източник: worldnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР