Управлението никога не е било по-стабилно, въпреки заявките от Демокрация,

...
Управлението никога не е било по-стабилно, въпреки заявките от Демокрация,
Коментари Харесай

Управляващите не смятат, че кабинетът Желязков ще бъде свален

Управлението в никакъв случай не е било по-стабилно, макар поръчките от „ Демокрация, права и свободи – Движение за права и свободи ” за отдръпване от болшинството. Това съобщи вицепремиерът Атанас Зафиров. Що се отнася до идния избор на съмнение, иницииран от трите опозиционни партии – „ Възраждане ”, „ Меч ” и „ Величие ”, Зафиров го дефинира като „ лекомислен метод ”.

„ Вотът на съмнение е единствено стихия в чаша вода ”, разгласи вицепремиерът Атанас Зафиров. И добави, че претекстовете на опозицията са несериозни.

Още в сряда, когато вотът на съмнение към кабинета беше импортиран в деловодството на Народно събрание лидерът „ Възраждане ” на Костадин Костадинов съобщи, че знае, че математически вотът няма да мине, само че и даде обещание това да не бъде последният към това държавно управление. От ПП-ДБ няма да поддържат вота, макар че имали забележки към външната политика на кабинета. Посочват обаче като приоритет номер 1 за България Еврозоната.

„ Още като прочетеш първото изречение на претекстовете за вота и разбираш, че има само и единствено политическа цел да бута ръководството. Там написа систематична и пореден неуспех във външната политика, всеки преднамерен български жител може да си показа по какъв начин за 2 месеца живот на това ръководство то може да има систематичен и пореден неуспех в която и да е степен на политиката, изключително пък във външната ”, уточни Зафиров.

„ Ние имаме доста забележки за външната политика на държавното управление, само че в тази ситуация няма по какъв начин да подкрепим този избор на съмнение, тъй като той е подсилен от сили в българския парламент, които бутат страната ни на изток към Русия, а нашето мнение,  е много по-различно ”, разяснява депутатът от ПП-ДБ Ивайло Мирчев в предаването „ Офанзива с Любо Огнянов ” по NOVA NEWS.

Във връзка с следствието на Европрокуратурата по проблема „ Чирен ” вицепремиерът разгласи, че не е работа на българското държавно управление да разяснява проблеми в самостоятелната правосъдна власт. „ Трябва да е ясно, че европейската прокуратура има целия потенциал, цялата информация да даде точна оценка и да вземе съответните решения и откровено се надявам, че каквото и да бъде решението то няма да постави леке върху имиджа на страната ”, сподели още той.

От ПП-ДБ упорстват и българската прокуратура да се задейства. „ Европейската Прокуратура би трябвало да ревизира Делян Пеевски забъркан ли е в това, тъй като откакто прокурор Георгиева го споделя, най-вероятно има някакви данни. Ако има някакви данни -следващата стъпка е българската прокуратура да се задейства, и да забележим може ли да изиска имунитета на Делян Пеевски и да стартира следствие против него ”, добави Мирчев.

Министърът на енергетиката няма пълномощията за промяната на управлението на Булгартрансгаз, разгласи Жечо Станков. И увери: „ Всичко, което се изисква от контролните органи и от органите, които проверяват ще бъде предоставено. Вече два или три пъти е била предоставяна информация и съм човек, който няма да разреша върху името на българската енергетика да се слагат етикети, които не подхождат на истината ”, сподели още Станков.
Източник: vesti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР