Унион си върна първото място в Бундеслигата, след като обърна

...

Унион обърна Гладбах с гол в 97-ата минута

Унион си върна първото място в Бундеслигата, откакто обърна трагично Борусия Мьонхенгладбах с 2:1. С триумфа столичани събраха 26 точки – една повече от. Трети е Борусия Дортмунд с 22 точки.

Железните от Берлин пратиха топката в мрежата след половин час посредством Рани Кедира. Попадението обаче не бе зачетено след преразглеждане с ВАР поради игра с ръка. Малко по-късно Борусия се възползва от объркването и вкара за 0:1. Щиндл центрира от корнер, а Нико Елведи с осъществя гол.

След почивката Унион потегли да изравнява, само че Борусия устоя съвсем до края. В 79-ата минута обаче Кевин Беренс засече пас на Диого Лейте и направи 1:1. В 86-ата минута Кристофер Тримел още веднъж осъществя,. Този път поради засада.

Железните обаче продължиха да атакуват и в 97-ата минута въпреки всичко направиха 2:1. Левелинг центрира, а Данильо Доеки донесе успеха.
Източник: flashnews.bg